Duhovna obnova „Gospodine, koji je moj put ?“ | Obitelj malih Marija

Duhovna obnova „Gospodine, koji je moj put ?“

Zadnji vikend u ovoj crkvenoj godini, 28. i 29. 11. hrabra grupa od dvadesetak djevojaka odlučila se za jedan drugačiji vikend. Obitelj Malih Marija u suradnji s p. Arekom organizirala je duhovnu obnovu s temom: “Gospodine, koji je moj put?“ Poticaj za tu temu dobili smo iz nedavno proglašene Godine posvećenog života od pape Franje a koja je počela 30.11.2014. i trajat će do Svijećnice 2016. godine. Pokušali smo djevojkama ponuditi na razmišljanje pitanje gdje me Bog zove: u posvećeni život kao redovnica ili kao članica svjetovnog instituta ili kao majka u obitelji?

duh.obnova '14.Prvi je dan naša Maja, u uvodnom razmatranju, djevojkama objasnila što je ustvari duhovna obnova. Bilo je riječi o našoj zajednici i što je naša karizma, odnosno koja nam je glavna zadaća. Maja je pozvala djevojke na ”Marijinu školu”, koji mi (OMM) vodimo kao susret jednom ili dva puta mjesečno, a u kojoj mogu u svijetlu Marijinih krjeposti otkriti gdje me Bog zove.

Nakon pauze i toplog čaja p. Arek je u svome razmatranju govorio o tome kako otkriti zove li me Bog u duhovni stalež kroz svjedočanstvo njegova poziva na svećenički život. Poslije razmatranja imali smo priliku čuti još jedno predivno svjedočanstvo djevojke Nine koje u cijelosti možete pročitati ovdje.

Vrhunac dana svakako je bila sv Misa u našoj kapeli kada smo željeli zahvaliti Bogu za sve što smo čuli, i zamoliti da nam to ne ostane samo na osjećajima nego da se naš život poslije ove obnove promijeni na bolje (o tome nam je napisala naša Inga u svome sjedočanstvu pa vam toplo preporučam da također pročitate). Mislim da smo to i na kratkom klanjanju poslije sv mise svi žarko molili te smo radosno otišli svojim kućama. Pater nas je potaknuo da te večeri na gubimo vrijeme na kojekave serije i loše društvo, nego da u tišini svoga srca i sobe prebiremo o onome što smo čuli.

Drugi dan duhovne obnove (pridružile su nam se nove djevojke iz župe sv. Josipa Radnika (zanimljivo svaka je došla sa sestrom, poput sv. Andrije koji je doveo svoga brata sv. Petra Isusu). Prvo smo poslušali našu Anu, koja nam je temeljito sa puno povijesnih podataka govorila o osnivanju zajednice Duha Svetoga i naše zajednice Obitelji Malih Marija. O tome također možete pročitati, na našoj web stranici, Anin članak pod naslovom Duh Sveti i Marija.

Nina, Nina

Gore: Nina,   ispod: Inga

Naša gošća, mlada gospođa Kristina govorila je je o drugom putu kao izboru: biti tjelesna majka i supruga. Sve nas je oduševila svojim ležernim stavom ali i čvrstom vjerom u svetost braka. Naglasila je da joj je jako pomoglo u formiranju vjere ulazak u Zajednicu kršćanskog života gdje je i upoznala svoga supruga, a također i obavljanje duhovnih vježbi koje su vodili oci Isusovci. Rekla je da su tri stvarnosti za koje se živi, ali i umire a to su: Bog, obitelj i Domovina. Ona rješava svoje probleme uz dozu humora, ali sa velikom vjerom da je Bog iznad svega, i samo s Njime može svladati sve teškoće i izazove na koje nailazi.
Poslije ovoga predivnog svjedočenja djevojke su imale priliku otići na ispovijed ili na razgovor koje su neke rado iskoristile.

U zadnjem razmatranju koje je također imao p. Arek bilo je riječ o tome kako otkriti što je volja Božja u mome životu. Zadaća je to na kojoj bi trebalo raditi cijeli život .
Slijedila je misa sa zadnjim poticajima od p. Areka: ostati vjerne Isusu i svemu što smo čuli u ova dva dana, jer obnova ne završava već počinje ulaskom u novu crkvenu godinu koja je upravo i počela sa prvom nedjeljom Došašća .
Naše druženje nastavili smo uz sendviče i kolače koje nam je pripremila Nada, te zahvalu p. Areku za ovo predivno iskustvo koje smo imali u dva dana. Djevojka Inga se u ime svih zahvalila također p. Areku i Obitelji Malih Marija na organizaciji. Na pitanje što bi nam poručili za kraj? – čuli smo prijedlog da se ovakva obnova što prije ponovi.

duh. ob., kapelica

Bogu hvala i našoj Nebeskoj zaštitnici Majci Mariji – na svemu!

Zlata, MM

(Visited 373 times, 1 visits today)

You may also like...

1 Response

  1. josipa napisao:

    Eto da i ja ostavim neki komentarčić!
    Želim se najprije zahvaliti dragim sestrama iz obitelji Malih Marija na predivnom gostoprimstvu,lijepom dočeku i na silnom trudu; hvala ostalim djevojkama koje su svojim dolaskom učinile da ova duhovna obnova ostane u vrlo lijepom sjećanju svima nama.
    Naravno hvala pateru Areku na predivnim poticajnim riječima 🙂
    I usudim se reći u ime svih djevojaka da je ovo uvelike utjecalo na našu budućnost i da ćemo primjenjivati na sebi sve ono što smo naučile kroz ovu duhovnu obnovu!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)