Hodimo u svjetlosti života (Razmišljanje uz današnje Evanđelje) | Obitelj malih Marija

Hodimo u svjetlosti života (Razmišljanje uz današnje Evanđelje)

Možda nikada niste bili teško bolesni? Zahvaljujte Bogu na tome daru, a ako ste se susreli s tom tamnom stranom života još više zahvaljujte jer ste bogatiji za jedno iskustvo. Mladima su u zadnje vrijeme noći postale jako privlačne, pitam se – zašto? Možda se više događaju susreti u otvorenosti ili je to zamka zloga koji zaslijepi oči i više ne znaju što čine?! Popušta se razuzdanoj slobodi, savjest otupi te se množe grijesi.Tko im može otvoriti oči? Trebali bi se i danas pojavit proroci kao npr. prorok Natan koji je otvorio oči Davidu koji se pokajao i želio iskupit svoj grijeh – Ps 51.
Dok sam radila u noćnoj službi uviđam da sam imala veću priliku za činiti dobro; više su mi se otvarala djeca, roditelji, kolegice… to me veselilo. POSEBNO SU MI DRAGI SUSRETI SA SLIJEPIM OSOBAMA. Kako su to čiste i produhovljene osobe, možda ih susrećete u svome gradu sa štapom u ruci ili psom. Mnogi od njih žive sami u potpunoj lišenosti mnogih dimenzija života na rubu društva. Gledamo ih samilosno a bolje bi bilo pružiti im ruku na čemu će nam ostati zahvalni. Oko takvih ljudi žive mnogi slijepi za duhovne vrjednote; umišljeni,zavidni, puni gnjeva ili mržnje. Dopustimo ISUSU da nas zapazi i obasja svojim svjetlom vjere. Uputimo se k Njemu makar to bilo i u kasne sate, kao onaj ugledni učitelj u Izraelu NIKODEM. Treba se nanovo roditi, nije on u početku razumio taj Isusov govor ali je ušao u razgovor i dobio svjetlo milosti – Iv 3,14-21.
Evanđeoski aksiom Lk 10,25 naglašava da ljubimo bližnjega kao samoga sebe, ljubiti bližnjega ako mi je naklon i drag nije teško, a što ako je taj bližnji: pijanac, narkoman, pokvarenjak, samoživac, škrtac, ljenčina… Što mi je tada činiti? Trebam li povjerovati u sliku koju su drugi o njemu stvorili? Može me ta slika zaslijepiti pa ću reći.. “Znam ja kakav je to čovjek”,ili ću se pomoliti za nj i tražiti svjetlo odozgor, da Isus otkloni te moje predrasude što me blokiraju u pristupu. Osuditi čovjeka nije u skladu s Isusovim učenjem i djelovanjem. Nikodem se bojao ljudskog obzira zato je došao Isusu noću ali se nakon susreta sa Isusom dao u službu istine,ljubavi,nade… Završit ću Ps.27 (Bog mi je svjetlost i spasenje, koga da se bojim?…) – pročitaj(te)!
Jelena, MM
(Visited 413 times, 1 visits today)

You may also like...

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)