PAKAO SMO PROŠLI MAJKO, IZMOLI NAM VRATA RAJA!
U Nedjelju 29.06.2014. godine hodočastili smo na sveto vukovarsko tlo te izašli na izbore za Gradonačelnika Grada Vukovara. S nama je bila i Mala Marija Ana Penić te prijatelji Saša Orgonaš i Domagoj Ćorić. Krenuli smo oko pola dva iz Osijeka, poslije Svete Mise i ručka. Zbog radova na cesti koji se izvode na dionici prometnice od Osijeka do Klise, put nas je vodio preko sela Tenje, Ćelija, Bobote, Trpinje pa do Vukovara. Hrvatsko selo Ćelije je u Domovinskom ratu potpuno spaljeno od strane neprijateljskih ruku iz susjednih sela te je poznato po masovnim grobnicama. Dolaskom u Vukovar najprije smo se nakratko zaustavili u naselju Lužac gdje je prijatelj Domagoj Ćorić obavio glasanje. Potom smo krenuli prema “kukuruznome putu“- Putu Spasa, koji je za mnoge Vukovarce, pa tako i za nas tijekom velikosrpske agresije na Vukovar, bio jedini izlaz iz opkoljenog grada.
Tu smo zajedno molitvom zahvalili Gospi te se i dalje preporučili u Njen Sveti zagovor. Natpis preživjelih branitelja na kapelici glasi: “Hvala ti, Gospo, što si uvijek uz nas, izmoli nam Raj, Pakao smo prošli“.
Kukuruzni put danas
Preko vukovarskog naselja Sajmišta, gdje su se vodile najkrvavije bitke za Vukovar, uputili smo se prema središtu grada. Tu smo se zaustavili kako bi izvršili glasanje. U povratku iz Vukovara odlučili smo ići drugim putem za Osijek preko Borovo sela, Dalja, Bijelog Brda i Sarvaša. Borovo selo je poznato po pogibiji 12 hrvatskih redarstvenika koji su 1991. godine poubijani od strane tamošnjih pobunjenika. Zaustavili smo se u Marijanskom svetištu u Aljmašu pozdraviti našu Gospu od Utočišta i zahvaliti joj na Njenim molitvama i zaštiti. Sav naš život stavili smo u Njezine Prečiste Ruke. Neka se ostvari Gospin plan koji ima za nas! Sretno smo se vratili u Osijek. Domagoj i Krešimir Jakumetović















