Završne riječi p. Ipše na misi zadušnici za Tetu Elzu | Obitelj malih Marija

Završne riječi p. Ipše na misi zadušnici za Tetu Elzu

Draga braćo i sestre u Kristu!

Nakon ovih divnih riječi našeg oca biskupa, pa i onih što smo ih čuli iz dva govora na groblju, doista nema se puno što reći. Prije završnog blagoslova našeg oca biskupa, samo još par riječi. Evo, ja sam za vrijeme svoga života, više godina boravio u Osijeku, povremeno sam bio ispovijednik i egzertator Malih Mrija, pa sam ih malo bolje upoznao; i moglo bi se još mnogo toga reći, ali mislim da ovo što smo danas čuli, da je doista i najviše što se može reći za sada. Ali rekao bih samo kratko za one koji možda razmišljaju i osjećaju poziv za ovakav život. Ja bih samo rekao da sam došao kao SVJEDOK! Da posvjedočim sve ovo što je rečeno i na groblju Sv. Ane i ovdje, na ovoj misi zadušnici, da to posvjedočim; ali na poseban način bih samo istakao jednu krjepost pokojne Tete Elze, koju je ona na poseban način osvjjetlila – a to je ONA JE BILA DUŠA APOSTOLSKA! Veliki apostol u svijetu. Kojiput tihi, ali veliki apostol. I preko svojih sestara je to nastavila. I zato, doista, evo možemo reći, da nam daje jednu poruku koju je otac biskup sada ovdje naglasio, ali koja je naglašena i prigodom Sinode u Rimu, i također kako dalje pape naglašavaju: NOVA EVANGELIZACIJA! To su evo, Male Marije, zapravo vršile za vrijeme komunizma, a i sada to trebaju nastaviti, ali ne samo one, nego i vjernici. Jer toliko nam Crkva govori da smo mi vjernici, obični, svatko u svom zvanju i staležu, pozvani ne samo na svetost, nego i da budemo A-PO-STO-LI, apostoli, apostoli! Da živimo za druge, da ne živimo samo za sebe, da se ne zatvorimo u sebe, nego da se razdajemo drugima, da ono blago koje nam je Gospodin povjerio – a to je dar VJERE, u ovoj godini vjere posebno, da to dijelimo s drugima i potičemo druge da budemo svi apostoli. Evo to će biti najveća radost ali i najveća nagrada za našu pokojnu Tetu Elzu. Vidite ona je bila vrlo marljiva, aktivna, neumorna; ona se istrošila sva, živjela je za druge, ali je i mnogo radila i oko svoga Instituta, ali i općenito – apostolski! S druge strane, sada je došlo vrijeme i ne može više raditi. I Isus je rekao: ”Doći će vrijeme kad nitko neće moći raditi. Radite dok je dan, jer će doći noć i nitko neće moći više raditi.” Raditi, evo, treba, ali ona više ne može raditi u tom smislu kao što je do sada radila, prošlo je vrijeme kušnje. I zato iskoristimo ovo vrijeme koje je pred nama zato da dušama koje su daleko od Boga, da Mu ih približimo, posebno u ovoj godini vjere, da molimo za njih, jer i molitva je jedna vrsta rada, ali duhovnoga rada. Ona, dakle, više sada ne može raditi, ali može i vjerujemo da može moliti i zagovarati nas kod Gospodina, i vjerujemo da će to ona činiti i ne samo za svoje članice, nego za sve vjernike, posebno u ovom gradu – Osijeku, posebno u ovoj župi. I zato, evo, molimo i mi s njom, ali molimo i s Marijom koju je ona na poseban način štovala, a koja ju je poticala da se potpuno preda Isusu u svom apostolskom, vjerničkom i Bogu posvećenom životu. Amen

**Biskup Hranić: Evo, ova je euharistija bila jedna molitva hvale ali i molitva i za vas, drage članice članice Svjetovnog Instituta Obitelji Malih Marija, da vam Blažena Djevica Marija izmoli svjetlos Duha Svetoga da poput Nje, budete i dalje otvorena srca za Gospodina i za Njegovu Riječ, kako bi dalje mogao djelovati i u vašem osobnom životu i preko vašega Instituta, za blagoslov ovoga grada, našeg Crkve i našega naroda. Evo, na sve nas, osobito na vas, neka se izlije Božji blagoslov!
Gospodin s vama…

(Visited 70 times, 1 visits today)

You may also like...

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)