ZLATNI JUBILEJ  PREDANJA  GOSPI | Obitelj malih Marija

ZLATNI JUBILEJ  PREDANJA  GOSPI

Iz spisa Elizabete Kulundžić „Tragom moga životnog puta“

ZLATNI JUBILEJ  PREDANJA  GOSPI

(15. kolovoza 1985.)

Duša moja pjeva s Marijom svoj „Veliča“! Zaista Bog učini velike stvari u mome životu. Naime, prije 50 godina na današnji dan postala sam, na poseban način, Marijino dijete. Primljena sam u Marijinu kongregaciju (1935.-1985.) Kolike li sreće! Obećala sam joj da ću nasljedovati njezine kreposti: čistoću, poniznost, predanost… Klečeći tada pred njezinim oltarom u dragoj crkvi svoga rodnog mjesta Derventi, molila sam ju da me čuva, vodi i posvećuje. Pri tome sam promatrala njezino divno djevičansko lice iz kojega je sjala sva ljepota njezine duše. I kad sam se tada, još kao dijete, pitala kakva je to neusporediva ljepota, dobila sam u duši odgovor. Ta ljepota je odraz Marijine prečiste duše, njezinih kreposti. I odmah sam počela čeznuti za tom ljepotom i svaki dan pitala Mariju kako bih i ja postala sličnija njoj. A ona me poticala na odricanje, žrtvice, čistoću i sve mi jasnije osvjetljavala put do Isusa, do kreposti. – To su najljepši dani i moje djetinje srce je uvijek imalo „male tajne“ za koje je zno samo Isus i nebeska Majka.

I ta dobra i sveta Majka pratila me je vjerno kroz život, kroz sve teškoće, bure, oluje, križeve i boli. Osjećala sam se uz nju sigurna i vedra u duši, koja je uvijek klicala: “Marijino dijete sam ja, o čujte, čujte svi..Naudit neće dušman klet, gdje vjek cvate Marijin cvijet…“

Danas je, evo, 50 godina od toga sretnog predanja Mariji. Osjećam se potpuno Njezina kćerka i poput Nje, zaručnica Duha Svetoga! Dan je ovo velik, sretan, smiren, pun sunca, zahvaljivanja i tihe radosti.“

*****

Danas, 11. veljače 2021. sjećamo se svete Bernardice iz Lurda, neznatne, siromašne djevojčice, iz neznatne, siromašne  obitelji, kojoj se 11. veljače prvi put ukazala Blažena Djevica Marija i rekla joj svoje ime: “Ja sam Bezgrešno Začeće“… Danas je 11. veljače međunarodno obilježen „Dan bolesnika“.

Danas je, stoga, zanimljvo razmatranje gospođe Elze Kulundžić, koje je u svom dnevniku zapisala povodom 50. obljetnice svoga predanja Gospi. To je učinila kao 14. godišnja djevojčica u Derventi i cijeli život je osjećala Gospinu blizinu, zaštitu i ljubav…

Sjetimo se i osobnih susreta s Gospom u molitvi… lijepih, blagoslovljenih i radosnih, iako ju nismo vidjeli licem u lice, i čuli njezin glas, kao Bernardica…

Pripremila Ana Penić, MM

*1. puta objavljeno 11. veljače 2021.

(Visited 135 times, 1 visits today)

You may also like...

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)